1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. ראיון אישי עם מובילי התחום
  4. תערוכת עיצוב 2012: החידושים, הטכנולוגיות, העיצובים

תערוכת עיצוב 2012: החידושים, הטכנולוגיות, העיצובים

תערוכת העיצוב מבית מרכז הבנייה הישראלי סיפקה השנה מגוון חידושים היכולים להפוך את הבית שלכם לנוח, חסכוני וכמובן מעוצב יותר. קבלו סקירה של הבולטים שביניהם

מאת שלומית סאם - אקרמן | צילומים איתי לוי, יח´´צ | 15.7.2012

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
זו השנה הרביעית שמרכז הבנייה הישראלי מארגן את תערוכת העיצוב והשיפוץ אשר נועדה לעזור לקהל הבונים והמשפצים להתרשם מכלל החידושים בתחום ולקבל ייעוץ מקצועי בתחומים המעניינים אותו. השנה הציגו בתערוכה כ-150 חברות שלכל אחת מהן ניתנה ההזדמנות להציג את הטכנולוגיות שפיתחה, את העיצובים החדשים ואת כל החידושים בתחומה. קבלו טעימה מן המובחרות מביניהן:

מי השרון


המגמה לעצב כל פריט בבית עם נגיעה אישית לא פסחה גם על תחום הפרקטים. דלתות עם הדפס לפי הזמנה, טפטים, מזגנים, זכוכיות וכדומה- כולם כבר זכו לעיצוב האישי שלהם כשהיום המגמה התפשטה גם אל עבר הרצפה. חברת מי השרון, המתמחה בעולם העץ, מציעה היום בזכות טכנולוגיית הדפסה מיוחדת, את השירות הזה כשכל תמונה שאתם אוהבים ניתנת להדפסה על רצפת העץ שלכם באיכות גבוהה מאוד. ההדפסים חלים רק על רצפות מעץ מלא ומחירם מתחיל מ-800 ₪ למ"ר, לא כולל הפרקט עצמו.

לא רק על טפטים, זכוכיות או בדים. מעתה כל הדפס ניתן ליישם גם על הרצפה. הפרקטים המודפסים של מי השרון (צילום: איתי לוי)לא רק על טפטים, זכוכיות או בדים. מעתה כל הדפס ניתן ליישם גם על הרצפה. הפרקטים המודפסים של מי השרון (צילום: איתי לוי) 

מדגל


הצורך בחסכון במים מוביל למגוון פתרונות יצירתיים כשמערכת ה-iTap מבית מדגל היא אחת המוצלחות מביניהם.
הרעיון המרכזי של המערכת הוא מניעת בזבוז של מים לכל אורך זמן ההמתנה עד שהן יתחממו.
על פי, בין 5 ל-15 ליטרים של מים מתבזבזים בממוצע במשך כל זמן ההמתנה שלנו למים החמים, כשהפתרון שלהם הוא מערכת אשר "מחזירה" לדוד את המים הקרים ורק כשהם מגיעים לטמפרטורה הרצויה הם יוצאים דרך הברז. פתרון זה, אמנם לא חוסך לנו את זמן ההמתנה למים החמים, אך הוא חוסך לנו כמויות לא מבוטלות של מים בבית. בנוסף לחסכון, מערכת ה-iTap מותאמת גם לשימוש של ילדים או מבוגרים שכן ניתן לקבוע את טמפרטורת המים מראש ובכך למנוע יציאה של מים רותחים מבלי להתכוון.המערכת למעשה מחליפה את האינטרפוץ המוכר, משמשת כווסת טמפרטורה ועוצמה של זרם המים והיא ניתנת להתקנה בכל בית.
מחיר המערכת הוא 3900 ₪

גם חוסך במים וגם מהווה פתרון בטיחותי לילדים וקשישים. מתקן ה-iTap של מדגל בעזרתו ניתן לשלוט על עוצמת הטמפרטורה וזרם המים ולחסוך כמויות לא מבוטלות של מים (צילום:איתי לוי)גם חוסך במים וגם מהווה פתרון בטיחותי לילדים וקשישים. מתקן ה-iTap של מדגל בעזרתו ניתן לשלוט על עוצמת הטמפרטורה וזרם המים ולחסוך כמויות לא מבוטלות של מים (צילום:איתי לוי) 

היי פריים


הבשורה העיקרית שמביאה איתה חברת Hi Frame היא שמהיום מסך הטלוויזיה שלכם יכול ללוות אתכם בכל חדר ובכל מסגרת עיצובית שתרצו. המסך למעשה יושב בתוך מתקן המכיל בתוכו את כל האלמנטים הנחוצים לשידור הטלוויזיה, בעת ההדלקה הוא מציג את הטלוויזיה ועם הכיבוי הוא הופך למראה לכל דבר. המתקן עמיד בפני מים ולכן מתאים גם לחדרי רחצה או לחילופין לחצר הבית. בהיי פריים מציעים את הטכנולוגיה במגוון גדול של יישומים, כך למשל היא ניתנת להתקנה על מראות חדר הרחצה, על ארונות המטבח, על ארונות חדר השינה ובנוסף על קירות שלמים בכל חלל שתחפצו בקו אפס. המחיר נע בין 7500 ₪ למסך בגודל של 42 אינטש עם מסגרת בעיצוב חדשני ועד ל60 אלף ₪ למסך על קיר שלם.

מהיום מסך הטלוויזיה שלכם יכול ללוות אתכם בכל חדר ובכל מסגרת עיצובית שתרצו. בתמונה: מתקן Hi frame המובנה בתוך מראה גדולה עם מסגרת מעוצבת (צילום:יחמהיום מסך הטלוויזיה שלכם יכול ללוות אתכם בכל חדר ובכל מסגרת עיצובית שתרצו. בתמונה: מתקן Hi frame המובנה בתוך מראה גדולה עם מסגרת מעוצבת (צילום:יח'צ) 

בלורן


הדילמה הקבועה כיצד לנצל את פינת ארונות המטבח באופן הנוח והפרקטי ביותר באה סוף סוף לפתרונה. במקום הקרוסלה המגושמת או פתרונות המג´יק קורנר שלא תמיד מביאים לניצול מקסימלי של שטח האחסון, מציגה חברת בלורן פיתוח מבית BLUM- מגירות פינה. בלום, חברת הפרזול הגרמנית, ידועה בפתרונות החכמים שלה בעולם המטבחים כשמגירת הפינה היא אחד מן הפתרונות שלא ברור איפה הוא היה כל השנים.

במקום הקרוסלה המגושמת או המגבמקום הקרוסלה המגושמת או המג'יק קורנר שלא תמיד מביאים לניצול מקסימלי של שטח האחסון, מגירת הפינה מספקת את הפתרון המוצלח ביותר. פתרונות האחסון החכמים של Blum מבית בלורן. (צילום:איתי לוי) 

הרדור


גם חברת הרדור המתמחה בעיצוב וייצור ארונות הזזה, הציגה בתערוכה ארון עם מסך טלוויזיה בילט אין אשר חוסך לנו את כל ההתמודדות עם זרועות למיניהן או מציאת קיר פנוי לתלות עליו את הטלוויזיה. לארון, מסך טלוויזיה איכותי המותקן בתוכו בקו אפס כך שעם כיבוי הטלוויזיה לא נותר כל זכר לטלוויזיה והארון שגם הוא בנוי במישור אחד הופך לקיר חלק המתמזג עם החלל.
מעבר לחווית הצפייה הנוחה שהארון מאפשר, כל מנגנון הארון הוא איכותי ומתקדם וכולל בתוכו מערכת ביומטרית המאפשרת את פתיחת הארון באמצעות טביעת אצבע בלבד, דלתות מנגנוני טריקה שקטה ועוד.

המסך מותקן בתוך הארון בקו אפס כך שעם כיבוי הטלוויזיה לא נותר לה כל זכר והארון, שגם הוא בנוי במישור אחד, הופך לקיר חלק המתמזג עם החלל. ארון הטלוויזיה המשוכלל מבית הרדור (צילום:יחהמסך מותקן בתוך הארון בקו אפס כך שעם כיבוי הטלוויזיה לא נותר לה כל זכר והארון, שגם הוא בנוי במישור אחד, הופך לקיר חלק המתמזג עם החלל. ארון הטלוויזיה המשוכלל מבית הרדור (צילום:יח'צ) 

ריביירה


בניגוד לחברות אחרות המציעות ארונות עם מסך מובנה בתוכן, בחברת ריביירה הטלוויזיה עצמה מובנית בתוך הארון מה שמוביל לחסכון יחסי בעלויות. הארון, פרי שיתוף פעולה של ריביירה עם חברת פנסוניק המספקת את מסכי הטלוויזיה, מגיע בכל גודל שתחפצו, כשגם מסך הטלוויזיה ניתן להזמנה בגודל המועדף עליכם וכן במיקום על פני הארון הנוח לכם ביותר. המחיר: כ-13,990 ₪ לארון בגודל של 2.40 על 2.40 מ´.

חוסך לנו את ההתמודדות עם התקנת זרועות למיניהן או מציאת קיר פנוי לתלות עליו את הטלוויזיה. ארון הטלוויזיה מבית ריביירה (צילום:יחחוסך לנו את ההתמודדות עם התקנת זרועות למיניהן או מציאת קיר פנוי לתלות עליו את הטלוויזיה. ארון הטלוויזיה מבית ריביירה (צילום:יח'צ) 

כורש


אם חשבתם שכבר אין מה לחדש בתחום חיפויי קיר, כנראה שעדיין לא ראיתם אריחי ה- moss של כורש. האריחים, העשויים מאזוב נורווגי נראים כצמח לכל דבר אשר עבר תהליך של התגבשות ולמעשה שומר על המראה והמרקם הרך שלו בזכות הלחות שבאוויר. חברת Benetti Stone האיטלקית אשר פיתחה את האריחים, מתמחה בשילוב של מוצרים מן הטבע עם טכנולוגיות מתקדמות ועיצוב חדשני וגם כאן היא לקחה חומר אורגני וחי ושילבה אותו בתוך חומר קשיח המשמש כאריח הניתן להתקנה על הקיר. המראה אשר נוצר בחלל בזכות אריחים אלו הוא ללא ספק מקורי ויוצא דופן ויוצר תחושה של טבע פראי וחי.
המחיר: 950 ₪ לאריח בגודל של 30 X30 ס"מ.

האריחים עשויים מחומר אורגני אשר ניזון מן הלחות שבאוויר וכך שומר על המראה החי והטבעי שלו. אריחי ה-moss מבית כורש (צילום:יחהאריחים עשויים מחומר אורגני אשר ניזון מן הלחות שבאוויר וכך שומר על המראה החי והטבעי שלו. אריחי ה-moss מבית כורש (צילום:יח'צ) 

אבן קיסר


המשטחים האיכותיים והעמידים של אבן קיסר כבר לא מתפקדים רק כמשטחי עבודה למטבח. בזכות טכנולוגיה מיוחדת עברו משטחי הקווארץ של אבן קיסר תהליך דיקוק שהפך אותם לאופציה עיצובית מרעננת לחיפוי כל אלמנט שאתם מעלים על דעתכם.
רצפות, קירות, ארונות, מדרגות, אמבטיות, כיורים- כל אלו ניתנים כיום לחיפוי במשטחי הקוורץ שמעבר לחוזק ולעמידות בפני שריטות שהם מעניקים לאותו אלמנט הם גם יוצרים מראה אחיד ומינימליסטי. את הפיתוח החדשני השיקה לראשונה אבן קיסר בתערוכת העיצוב הגדולה שבמילאנו, שם הציגה מטבח אשר יוצר ועוצב בשיתוף פעולה עם חברת רגבה. גם בתערוכה הנוכחית ניתן היה להתרשם ממטבח זה אשר חופה כולו בלוחות אבן קיסר גדולים בטקסטורת קרוקודיל לבן והדגים טכנולוגיה מתקדמת עם הפעלה חשמלית של כמעט כל אלמנט החל ממשטח העבודה ודלתות ההזזה ועד למגירות ולברז.

המטבח, המחופה כולו בלוחות אבן קיסר גדולים, הדגים טכנולוגיה מתקדמת עם הפעלה חשמלית של כמעט כל אלמנט בו- החל ממשטח העבודה ודלתות ההזזה ועד למגירות ולברז. בתמונה: המטבח, פרי פיתוח של אבן קיסר וחברת רגבה, כפי שהוצג בתערוכת העיצוב במילאנו (צילום: יחהמטבח, המחופה כולו בלוחות אבן קיסר גדולים, הדגים טכנולוגיה מתקדמת עם הפעלה חשמלית של כמעט כל אלמנט בו- החל ממשטח העבודה ודלתות ההזזה ועד למגירות ולברז. בתמונה: המטבח, פרי פיתוח של אבן קיסר וחברת רגבה, כפי שהוצג בתערוכת העיצוב במילאנו (צילום: יח'צ) 

רשפים


חברת רשפים שלאחרונה השיקה קולקציית דלתות פנים חדשה, הציגה בתערוכה מגוון דלתות מעוצבות כשהבולטת שביניהן הייתה דלת המצופה קוריאן.
הקוריאן, הידוע כחומר כמעט נצחי, עם עמידות מאוד גבוהה מוכר לנו יותר מתחום המטבחים או חדרי האמבטיה שם הוא מיושם בעיקר במשטחי העבודה והכיורים. חברת רשפים החליטה לנצל יתרונות החומר וליישם אותם גם בדלתות שלה מה שהופך אותן לעמידות בפני כל תנאי מזג אוויר ובנוסף עוזר להן לשמור על התכונות, על הצבעים ועל המראה שלהן לאורך זמן.
המחיר: החל מ-25 אלף ₪.

הקוריאן, הידוע כחומר כמעט נצחי, עם עמידות מאוד גבוהה מיושם כעת גם בדלתות של רשפים מה שהופך אותן לעמידות בפני כל תנאי מזג אוויר ובנוסף עוזר להן לשמור על התכונות, על הצבעים ועל המראה שלהן לאורך זמן (צילום:איתי לוי)<br/>הקוריאן, הידוע כחומר כמעט נצחי, עם עמידות מאוד גבוהה מיושם כעת גם בדלתות של רשפים מה שהופך אותן לעמידות בפני כל תנאי מזג אוויר ובנוסף עוזר להן לשמור על התכונות, על הצבעים ועל המראה שלהן לאורך זמן (צילום:איתי לוי)
 


>> מחפשים מידע נוסף בתחום השיפוץ? היכנסו למדריך לשיפוץ הבית המורחב של אתר הדירה

תגובות לכתבה

חזור מעלה