מתחם תצוגה חדש לויה ארקדיה

יותר מ-2000 מ"ר של עיצוב איטלקי וקולקציות של מיטב מעצבי העל מציעה ויה ארקדיה במתחם התצוגה החדש שלה ברחוב הלח"י. אם הגעתם לשלב בחירת הריצוף והכלים הסניטריים, זה המקום בשבילכם

מאת שלומית סאם- אקרמן | צילום דודו אזולאי | 31.7.2012

מתחם עיצוב חדש של חברת ויה ארקדיה נחנך ביום חמישי האחרון ברחוב הלח"י בבני ברק. המתחם, המשתרע על פני יותר מ-2000 מ"ר, מציע מגוון רחב של עיצובים בתחום הריצוף, החיפוי והכלים הסניטריים עם קולקציות של מיטב המותגים כגון Bisazza Bagno, Momo Design Catalano, Keramag ועוד.

את המקום תיכננה ועיצבה גל יערי, אשר שאבה את ההשראה ממתחם הארסנלה שבוונציה בו ביקרה במסגרת תערוכת הביאנלה לאומנות. הארסנלה, שבעבר שימש כמספנה לייצור ציי אוניות, ידוע בעיצובו הייחודי, בין היתר, בזכות הקורדירה, סימן ההיכר שלו, שהוא רחוב מקורה וגבוה באורך של כ-2 קילומטרים שבצידו עמודי חימר גדולים ותקרה מקורות עץ מאסיביים.

עיצוב אשר שאב את השראתו מן הארסנלה שבוונציה. מתחם התצוגה החדש בתכנונה ועיצובה של גל יערי (צילום:דודו אזולאי)
עיצוב אשר שאב את השראתו מן הארסנלה שבוונציה. מתחם התצוגה החדש בתכנונה ועיצובה של גל יערי (צילום:דודו אזולאי)


את מתחם התצוגה החדש עיצבה יערי באותו הסגנון. עמודים גדולים נבנו לכל אורכו של החלל כשעליהם חיפויי בריקים אשר יוצרו במיוחד במרוקו והותקנו על ידי אומני רסטורציה שלמדו שימור מבנים בוונציה.

את החלל חילקה לארבעה אזורים עיקריים: בבמה המרכזית ממוקמים אריחי הקיר והריצוף המונחים בפלטות נשלפות ונוחות לתצוגה, בחלקו הימני של האולם מוצגים חדרי רחצה לדוגמא של מיטב המעצבים בעולם כמו מרסל וונדרס, חיימה חיון ועוד, חלקו השמאלי של האולם מוקדש לכל חומרי הגלם הייחודיים של ויה ארקדיה וכל החלק הפנימי מוקדש לכלים הסניטריים וביניהם ברזים, כיורים, אמבטיות, אסלות, מקלחונים שלכולם קשת רחבה של מחירים ועיצובים.

הארכיטקטורה נכנסת אל חדר הרחצה. חדר אמבטיה בעיצובו של מרסל וונדרס המוצג במתחם (צילום: יחצ)
הארכיטקטורה נכנסת אל חדר הרחצה. חדר אמבטיה בעיצובו של מרסל וונדרס המוצג במתחם (צילום: יחצ)

לדברי יערי, תחזיות העיצוב העולמיות מצביעות על מגמה של חזרה לחיים הפשוטים, השלווים והרגועים בהם העיצוב הופך אותנטי ועושה שימוש בחומרים טבעיים מעבודת יד ואינו מנפנף בסממני עושר מסנוור או נובורישיות.

ובהתאם למגמה, במתחם החדש מוצעים מגוון עיצובים בעבודות יד כמו למשל אריחי הקרמיקה אשר יוצרו במרוקו מאדמת פאס, ובנוסף, מוצרי ריצוף וחיפוי העשויים מחומרים טבעיים כמו אבן, עץ, בטון וחימר.

אחת המטרות המרכזיות בפתיחתו של מתחם זה הייתה לספק לקהל המקצועי, האדריכלים והמעצבים, קורת גג אחת בה יקבל מענה לשלל צרכיו ודרישותיו עם עיצובים וקולקציות אשר נבחרו בקפידה בהתאם למגמות העתידיות בתחום ולאחר בחינה מדוקדקת של יכולות הספקים הפועלים בו.

כמו כן, מיועד המתחם לקהל הסופי אשר יכול להגיע למקום, להתרשם מן ההיצע הענק של המוצרים לריצוף וחיפוי הבית, לקבל השראה מן החללים המעוצבים בו ולקבל ייעוץ והכוונה מאנשי השירות הפועלים במקום.

קולקציית פסיפסי הזכוכית של CASA MOOD  משלבים צבעוניות רבה, מרקמים נעימים וצורות היוצרות סיפור שלם על הקיר. (צילום:יחצ)
קולקציית פסיפסי הזכוכית של CASA MOOD משלבים צבעוניות רבה, מרקמים נעימים וצורות היוצרות סיפור שלם על הקיר. (צילום:יחצ)

ויה ארקדיה, הלח"י 7-9, בני ברק, 03-6142000

>> מרצפים את הבית? חושבים על ריצוף בהדבקה? קבלו את הדגשים החשובים בנושא

חזור מעלה