1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. מיגון הבית
  4. המשימה: ביטחון בבית. הפתרון: מיגון

המשימה: ביטחון בבית. הפתרון: מיגון

אתם הולכים לישון. נועלים את הדלתות, סוגרים את החלונות, מכסים את הילדים הישנים במיטות ומרגישים רגועים. אבל האם אתם באמת יכולים להיות בטוחים שאתם בטוחים?

מאת: עומר לב- ארי | 26.1.2012

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
כולנו מודעים לסכנות שסביבנו: פורצים, גנבים, התלקחות של שריפות פתאומיות וכן הלאה, אך למעשה רבים מאיתנו מסתפקים באמצעים פשוטים כמו נעילת הדלתות והחלונות, ביטוח מבנה או תכולה ושמירה על אופטימיות. ובכן, הגיע הזמן להתעורר ולהכיר את כל האפשרויות למיגון הבית. נעזרנו ביוסי נחום, מנהל השיווק בחברת G4S המספקת פתרונות אבטחה מגוונים, על מנת להבין כמה פשוט להרגיש בטוח.


מערכות לגילוי פריצה
מילא הפלזמה והמחשבים היקרים, מילא התכשיטים והפריטים בעלי הערך הסנטימנטלי, אבל התחושה שמישהו חדר לפרטיות שלנו באישון לילה וסיכן אותנו ואת ילדינו, היא תחושה קשה ביותר. כיום לא רק מוסדות ציבור ומבנים גדולים דואגים להתמגן בעזרת מערכות ביטחון לגילוי פריצה, אלא גם בתים פרטיים רבים, באיזורים שונים בכל רחבי הארץ.


מערכת אזעקה אלחוטית ביתית PowerMax+  הכוללת רכזת ממוחשבת, שנאי, סוללה נטענת, מגנט אלחוטי לדלת הכניסה, 3 גלאי נפח אלחוטיים ושלט כיס. ניתן להוסיף לה גלאי עשן, גז, הצפה וחום (הצילום באדיבות G4S)מערכת אזעקה אלחוטית ביתית PowerMax+ הכוללת רכזת ממוחשבת, שנאי, סוללה נטענת, מגנט אלחוטי לדלת הכניסה, 3 גלאי נפח אלחוטיים ושלט כיס. ניתן להוסיף לה גלאי עשן, גז, הצפה וחום (הצילום באדיבות G4S) 


מערכות גילוי הפריצה של G4S הן גמישות, ומתוכננת בהתאמה לאופיו של המבנה ולסגנון החיים של הדיירים, והן מתריעות מפני חדירה אל תוך החלל של גורמים עויינים.

המערכות כוללות מגוון של גלאים וחיישנים שיוצרו בטכנולוגיות מתקדמות:
- גלאי נפח, שעוקב אחרי תנועה
- גלאי קרן שמזהה תנועה מחוץ למבנה
- חיישן מגע שמספק חיווי כשמתבצעת חדירה לפתחים
- גלאי אקוסטי שמתריע על ניפוץ זכוכיות
- גלאי זעזועים שמזהה נסיון לשבירת דלת או קיר
- גלאי סיסמי שמגן על כספותגלאי פריצה TOWER-20AM בטכנולוגיה מוגנת פטנט, בעל 8 חיישני ניטור לכיסוי טווח מלא. המערכת יודעת להבחין בין פורץ ובין גורמי תנועה אחרים, כמו רוח, תנועת עצים וכדומה (הצילום באדיבות G4S)גלאי פריצה TOWER-20AM בטכנולוגיה מוגנת פטנט, בעל 8 חיישני ניטור לכיסוי טווח מלא. המערכת יודעת להבחין בין פורץ ובין גורמי תנועה אחרים, כמו רוח, תנועת עצים וכדומה (הצילום באדיבות G4S) 


המערכות מאפשרות למשתמש לקבוע בעצמו הרשאות לגישה עבור משתמשים נוספים בכל איזור בחלל, והן מאפשרות התחברות ושליטה גם מרחוק, בעזרת טכנולוגיה קווית או אלחוטית, סלולארית, אינטרנטית, וכן בעזרת חיבור פשוט למוקד 99.

מוקד 99
מוקד 99 של החברה, הוא למעשה צי של ניידות סיור ואבטחה, שמוכן וערוך בכל רגע נתון לקבל את הפניות והקריאות ולטפל בהן. הפעילות המשותפת שבין מערכות הבקרה והגילוי, וצוותי סיירות השטח, מסייעת בפתרון מהיר ויעיל ובגילוי מוקדם של מקרי שוד ודליקות.
בנוסף, עורכות למעלה מ-150 ניידות סיור פטרולים ברחבי הארץ בעזרת חיבור למרכזי בקרה בפריסה ארצית, המנהלים את הפעילות ומפקחים עליה בהתאמה לדרישות משטרת ישראל, מכון התקנים וחברות הביטוח, על מנת לספק פתרונות מיגון ואבטחה מתקדמים, זמינים ומהירים ברגע האמת.

ברגע שבו מתקבלת במוקד 99 קריאה מלקוח, מבצעים אנשי המוקד והסיור סדרה של פעולות מהירות בשטח, לצמצום ומניעה של הפגיעה בנפש או ברכוש.


צוות המוקד בפעולה. ערוך, מוכן ומזומן לקבל כל קריאה ולצאת לפעולה. פועל 24 שעות ביממה כדי שתוכלו לישון בשקט (הצילום באדיבות G4S)צוות המוקד בפעולה. ערוך, מוכן ומזומן לקבל כל קריאה ולצאת לפעולה. פועל 24 שעות ביממה כדי שתוכלו לישון בשקט (הצילום באדיבות G4S) 


מערכות גילוי אש
שריפה פרצה בבית. מה עושים? מנסים להשתלט עליה ולכבות אותה? בורחים מהבית? מצילים רכוש? מה עוד אפשר לעשות? התשובה היא הקדמת תרופה למכה: מערכת גילוי אש.
גלאי אש המתאים בעיקר לבתים פרטיים, הוא כלי לזיהוי מהיר של ניצוץ בשלביו הראשונים, שעלול להפוך לדליקה גדולה שמסכנת נפש ורכוש. בעזרת התקנה של גלאי אש ניתן למזער את הפגיעות ולצמצם את הנזקים.

חברת G4S מפיצה בישראל מוצרים של החברות GST ו-Notifier, המייצרות מערכות גילוי אש ועשן מתקדמות, המותאמות בצורה מדוייקת לדרישות ולתנאי השטח של הלקוחות. מערכות גילוי האש פועלות בעזרת ממשק ישיר אל מערכות קיימות של אבטחה וגילוי במוקדים איזוריים, או מתפקדות כמערכות בדידות בעלות כתובת ייחודית.


גלאי עשן MCT425 המתחבר למערכת בקרה אלחוטית ומתריע על זיהוי אש ועשן. פועל 24 שעות ביממה (הצילום באדיבות G4S)גלאי עשן MCT425 המתחבר למערכת בקרה אלחוטית ומתריע על זיהוי אש ועשן. פועל 24 שעות ביממה (הצילום באדיבות G4S) 


ברגע שמתגלים עשן או אש על ידי הגלאי, מתבצעת התראה כך שכל השוהים במבנה כמו גם כוחות ההצלה, מיודעים בנוגע למצב ויכולים לפעול במהירות לכיבוי השריפה.

סוגים של גלאי אש ועשן
לחברה ישנם מספר סוגי גלאים המדווחים לרכזת על דלקות: התקני לחיצה ומשיכה שפועלים בהפעלה ידנית; גלאי עשן אופטיים המותקנים בתקרה; גלאי קרן לייזר; גלאי חום המזהים עליה בטמפרטורה; וגלאי להבה, בעל רגישות לספקטרום הפליטה של הלהבות.

תגובות לכתבה

חזור מעלה