בקשה לפטור מארנונה בגין נכס ריק

קניתם דירה והיא עומדת ריקה? יכול להיות שלא תצטרכו לשלם ארנונה למשך תקופה. היכן בודקים וכיצד מיישמים את ההטבה? לפניכם כל מה שצריך לדעת.

אם יש בבעלותכם נכס, הרי שאתם יודעים ומודעים לכך שהוצאות האחזקה שלו עלולות להיות גבוהות. לכן אין זה אך טבעי שתחפשו היכן לחסוך, במיוחד כאשר הנכס עומד ריק ואינו מניב לכם תשואה. ארנונה הוא אחד התשלומים אותם מוטל על בעל הנכס לשלם, אולם ישנם מקרים בהם תוכלו לזכות בפטור או הנחה, כמו במקרים של דירה שעומדת ריקה.

הידעתם? ניתן לקבל פטור מלא מארנונה על דירה ריקה

במקרה ויש בבעלותכם דירה חדשה אשר עומדת ריקה במשך 30 יום ברציפות, כלומר ללא דיירים או תכולה, תוכלו לקבל פטור מארנונה לתקופה של 6 חודשים שלמים. את הפטור ניתן לממש פעם אחת בלבד בכל תקופת בעלות והוא מיועד לבעל הנכס, כלומר האדם שהנכס רשום על שמו בלשכת רישום המקרקעין. את הבקשה יש להגיש לעירייה למחלקת הארנונה מבעוד מועד ועד 6 חודשים מהיום שהסתיימה התקופה המבוקשת למתן פטור. חשוב להבין שעד שיתקבל הפטור מהעירייה יש לשלם את הארנונה על מנת להימנע מאכיפה. אל הבקשה יש לצרף חשבונות חשמל ומים לאותה תקופה ובמקרה ונערך בנכס שיפוץ יש להוסיף קבלות.

הטבה משמעותית שכדאי לנצל

במידה ואתם עומדים בתנאים רצוי למלא בקשה לפטור מארנונה בגין נכס ריק ולנצל את ההטבה, שכן תשלום ארנונה על נכס ריק זו הוצאה בלתי מבוטלת שיכולה להגיע לכדי מאות שקלים כל חודש. בעזרת הפטור אתם מקבלים הטבה לאורך תקופה ארוכה של חצי שנה וזוכים לשקט נפשי. במידה ואינכם יודעים כיצד ליישם את הזכות שלכם בעצמכם ואתם מתקשים להתמודד אל מול הרשויות לבדכם, תוכלו להיעזר באיש מקצוע מתחום המשפט אשר יעזור לכם להסדיר את הנושא, להתמודד עם העירייה ולמנוע מכם לשלם סכמים נכבדים ללא צורך.

כיצד ממלאים את הטופס?

כדי להגיש בקשה יש למלא תצהיר ובו פרטיו האישיים של בעל הנכס, כתובתו ומספר חשבון הארנונה. כמו כן יש לכלול את פרטיו של הנכס ובכלל זה לציין האם משמש למגורים או לעסק. על התצהיר גם לכלול את פרק הזמן בו הנכס עומד ריק, כאשר ההטבה תינתן עבור נכס שעומד ריק כ- 30 ימים ויותר. לאחר מכן מבקש הבקשה יחתום על כך שמתחייב כי כל הפרטים נכונים ועל כך שעליו להודיע באופן מידי לרשות המקומית על כל שינוי שיחול באופן השימוש בנכס. חשוב להבין כי במקרה והנכס יאוכלס במהלך תקופת הפטור אך לא נתקבלה הודעה בעירייה בדבר השינוי, בפני העירייה עומדת הזכות לבטל את הפטור ולחייב את בעל הנכס בתשלום.

פתרון אידיאלי לעסקים

מלבד דירות למגורים או להשקעה שעומדות ריקות, לא מעט אנשים עושים שימוש בנכסים שלא למגורים אלא לעסקים. וכשאלו עומדים ריקים כל תשלום ארנונה עלול להוות נטל כלכלי. לכן מומלץ לעשות בדיקה ולוודא מהן הזכויות שלכם והאם העירייה מספקת לכם פטור גם במקרה כזה. במידה וחויבתם על ארנונה בתקופה בה הנכס עמד ריק, מומלץ לשלם את הסכום ואז לפנות בבקשה לעירייה לקבלת פטור ולהסדרת הנושא. גם אם לתקופה של חצי שנה, פטור מתשלום ארנונה זו הטבה ממשית אשר מומלץ לנצל אותה בהקדם.

שימוש בבקשה לפטור מארנונה בגין נכס ריק הנו באחריותם הבלעדית של הצדדים לחוזה. מובהר כי לאתר הדירה אין כל אחריות באשר לחוזה המצורף וכי החוזה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

חזור מעלה