הסכם לביצוע עבודות איטום ובידוד

עבודה מול בעל מקצוע המתמחה בעבודות איטום ובידוד דורשת הסכם המעגן את תנאי העבודה, הציפיות, התנאים וההתניות במסמך כתוב וחתום. אילו סעיפים חשוב שההסכם יכלול? ולמה כדאי לחתום עליו עוד לפני שהעבודה מתחילה? כל התשובות לפניכם.

כאשר הבידוד או האיטום של הבית אינם בשיאם, הדבר עשוי להיות מורגש מאוד ולהשפיע על אספקטים נרחבים. כדי לשפר את איכות החיים ולהבטיח חיסכון מרבי לא פעם עולה צורך בביצוע עבודות איטום ובידוד. בשוק ישנם בעלי מקצוע רבים וטובים העוסקים בתחום לצד כאלו "חאפרים" לכן כדי להגן על עצמכם ולהימנע מאי נעימויות מיותרות ומהפסדים כספיים, מומלץ לבצע בחירה חכמה של אנשי מקצוע ולהגדיר את הסכמי העבודה, העלויות והציפיות של שני הצדדים בהסכם עבודה מחייב אשר מסדיר את היחסים מהבחינה המשפטית.

מתן אחריות על ביצוע העבודה

אחת השאלות היותר חשובות בעת הזמנת בעל מקצוע הוא מידת מומחיותו. כאשר מזמינים איש מקצוע ללא המלצות בעצם נסמכים על המילה שלו ואין למעשה ערובה שהוא אכן מומחה בתחומו. כדי לקבל אחריות על העבודה אחד הדברים אותם מומלץ להגדיר בהסכם הוא הצהרה מטעם הקבלן או בעל המקצוע שהוא בעל ידע וניסיון בביצוע עבודות איטום ובידוד וכפועל יוצא מכך הוא מתחייב על ביצוע העבודות במקצועיות וברמת איכות גבוהה. כמו כן חשוב שהקבלן או בעל המקצוע יחתום על כך שהוא מתחייב לבצע את העבודות כפי שכתובות בהסכם ותוך מתן לוחות זמנים משוערים לסיום העבודה.

חומרי גלם, עלויות ותשלומים

סוגיות נוספות אליהן ההסכם צריך להתייחס הוא מי האחראי על רכישת חומרי הגלם (לרוב הקבלן) והאם אלו כלולים בהצעת המחיר כפי שניתנה. כמו כן יש לציין מהן העלויות על כל עבודה בנפרד ועל העבודה בכללותה ולקבוע מועדים בהם יועברו התשלומים. היות ולרוב למזמינים את השירותים אין את הניסיון הדרוש כדי לדעת האם העבודה בוצעה באופן ראוי, נהוג להזמין בדיקה מטעם אנשי מקצוע חיצוניים אשר מבינים בתחום ויכולים לתת את דעתם. על כן מומלץ לקבוע שהתשלום יתבצע רק לאחר בדיקה זו ובתנאי שהתוצאה מניחה את הדעת.

נזקים, איחורים וביטוחים

יש לציין בהסכם העבודה כי על הקבלן ועובדיו להיות מבוטחים כדי לעגן את אחריותם במקרה ונגרמים נזקים מכל סוג, זאת תוך התחייבות לנקיטת משנה זהירות למניעת נזקים מסוג אלו. כמו כן על הסעיפים בהסכם להגן על הצרכנים גם מפני אי עמידה בלוחות זמנים ולציין סכום קבוע מראש של קנס או פיצוי במקרים והיו עיכובים לא צפויים. דבר נוסף אשר חשוב להיכלל בהסכם הוא מתן אחריות מצד הקבלן עבור איכותה של עבודתו והתחייבות לתקן פגמים או ליקויים שנמצאו בעבודתו ללא עלות נוספת.

שימו לב: יש לבדוק עבודות קודמות של הקבלן לפני חתימה על הסכם

כדי באמת להבטיח שהקבלן עמו אתם משתפים פעולה אכן אמין ומקצועי מומלץ ורצוי לבדוק את עבודתו לפני שחותמים מולו על הסכם מחייב כזה או אחר. בקשו ממנו המלצות של לקוחות קודמים והקדישו זמן לבדוק אותן ולעשות שיעורי בית כדי להגן על עצמכם עוד לפני מעמד החתימה על ההסכם. כשיש לכם המלצות חיוביות וראיתם במו עיניכם את טיב העבודה ואת איכותה אצל לקוחות שהיו לפניכם, אז אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים ולסמוך על האדם / איש המקצוע שבחרתם לביצוע התפקיד.

מרהטים את הבית? כדאי שתציצו בקטלוג הרהיטים שלנו

שימוש בהסכם לביצוע עבודות איטום ובידוד הנו באחריותם הבלעדית של הצדדים לחוזה. מובהר כי לאתר הדירה אין כל אחריות באשר לחוזה המצורף וכי החוזה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

חזור מעלה