הסכם לביצוע עבודות טיח וצביעה

אם אתם רוצים למנוע ויכוחים מיותרים או הפתעות בלתי צפויות במעמד הגשת החשבון עבור ביצוע עבודות טיח וצביעה, כדאי שלא תסתפקו בלחיצת יד בלבד. כל הסיבות לערוך הסכם כתוב וכן מה שחשוב לדעת.

תתפלאו לגלות אולם אנשים רבים מאמינים שללחיצת יד או הנהון בראש יש תוקף משפטי ואולי זה נכון, אך יהיה זה הרבה יותר מאתגר להוכיח מה סוכם ומתי. בכל עבודת שיפוצים, גם כזו שהנה לכאורה "שולית" כמו עבודת טיח וצביעה, ישנם שני צדדים המעורבים ולכל אחד ציפייה. הצד הצורך את השירותים מצפה לעבודה איכותית ומקצועית בפרק זמן סביר בעוד שהצד השני מצפה לקבלת מלוא התשלום בזמן. וזאת רק אם מסתכלים על יחסי הגומלין בצורה כוללנית

למדור הצבע של אתר הדירה

לא תמיד צריך עורך דין

כאשר חושבים על חוזה מיד מסתבכים ואז מבטלים את הנושא בהינף יד. שאלות כמו "מה, עכשיו יהיה עלי לערב עורך דין?" צצות ועולות על פני השטח, במיוחד כאשר הן כרוכות בהוצאה. ראשית כל נציין שכל הוצאה כזו היא משתלמת לטווח הרחוק מכיוון שיכולה לחסוך מכם המון עוגמת נפש והוצאות נלוות בעתיד, בהנחה שההתנהלות מול קבלן הטיח והצבע לא עלתה יפה. עם זאת הרשו לנו לציין בפניכם נקודה למחשבה: לא תמיד יש צורך בשירותיו של עורך דין. ולמה הכוונה? אין צורך במסמך משפטי מנוסח מראש, לעיתים כל שצריך הוא להעלות את זיכרון הדברים על הכתב. אם בכל זאת אינכם יודעים מהם הסעיפים שהסכם כזה צריך לכלול, הנה כמה נקודות חשובות.

בקצרה: מה ההסכם צריך לכלול?

על ההסכם לכלול את תנאי העבודה בהרחבה. כלומר בראש ובראשונה עליו לכלול את היקף העבודה ואת הצעת המחיר של הקבלן או בעל המקצוע אשר מבצע אותה. חשוב שהנושא יהיה מפורט עבור שני הצדדים. כך למשל אין לכתוב באופן כללי: עבודות טיח וצביעה, כי אם לפרט אילו עבודות יבוצעו באילו חללים, מה התמחור של כל עבודה, מהם לוחות הזמנים הצפויים, מה המדיניות של הקבלן או בעל המקצוע לגבי שיטת העבודה, הכנת השטח, ביטוח העובדים, שעות עבודה ועוד. כמו כן על החוזה לכלול מעין ערבות או התחייבות שהעבודה תתנהל בצורה מקצועית וכמה שיותר בטיחותית.

תנאים והתניות

קרה המקרה והקבלן או בעל המקצוע לא עמד בהתחייבותו, הדד ליין עבר וסיום העבודה עדיין לא נראה באופק, או לחלופין שאתם שמים לב שנעשה שימוש בחומרי גלם עליהם לא סוכם ולא יודעתם בנושא. מה עושים? בדיוק בשביל זה קיימים הסכמים ומטרתם להגן עליכם ולעגן את הזכויות שלכם. מנגד, עליהם גם להביא לידי ביטוי את זכויותיו של בעל המקצוע עמו אתם עובדים ולוודא שלא יהיו לכם דרישות נוספות שתרצו לכלול באותו תמחור, או לחלופין שהתשלום יועבר בזמן. לכן יש צורך לכלול בהסכם סעיפים שמגדירים "מה קורה אם", כלומר מה קורה כאשר הקבלן לא עומד בלוחות

שימוש בהסכם לביצוע עבודות טיח וצביעה הנו באחריותם הבלעדית של הצדדים לחוזה. מובהר כי לאתר הדירה אין כל אחריות באשר לחוזה המצורף וכי החוזה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

חזור מעלה